Na Happy definujeme udržitelnost jako nekončící disciplínu v které se dá vždy zlepšovat.  A proto si klademe velké cíle do budoucna, jako např. instalaci solárních panelů, nabíječky pro elektromobily či kompletní digitalizaci tzv. “Guest Digital Journey” pro pohodlí hosta a šetrnosti k přírodě. Přijeďte k nám a přispějte k udržitelnému ubytování.

Šampony... Použít raději vícekrát než jednou

V každém ubytovacím zařízení vzniká odpad – zcela přirozeně. Hosté chtějí pohodlí a to často zahrnuje velké množství obalových odpadů. Rádi bychom se na Happy připojili k zlepšení životního prostředí a produkovali méně odpadu. Zde máme příklad spotřeby tradičních jednorázových plastových lahviček od šamponu v pensionu: Za rok při 365 dnech a 15 pokojích jde o 5 475 kusů jednorázových plastových lahviček. A teď si představte, že máte větší spotřebu - dvě nebo více plastových lahviček. Rozhodli jsme se již proto nepoužívat jednorázové lahvičky a naleznete u nás pouze opakovaně plnitelnou i přírodní koupelnovou kosmetiku.

Voda, voda, voda. Co je na ní tak zajímavého?

Možná víte, že tři čtvrtiny povrchu naší planety pokrývá právě voda. Co je však záludné, že 97,5 % této vody je voda slaná, která není pitná. Organizace spojených národů odhaduje, že do roku 2025 bude více než 30 % světové populace čelit nedostatku vody. Každý den pijeme a "jíme" vodu. Jakým způsobem? Na 1 kg čokolády je potřeba 24 000 l vody. Většina z nás jí maso čímž spotřebujeme v průměru 5000l/den. Snižme spotřebu vody a udělejme tento malý krok pro člověka, ale obrovský skok pro lidstvo. V Pensionu jsme omezili jsme průtok vody z kohoutků a sprchových hlavic na 10l/minutu. K zalévání zahrady, květin a okolní přírody používáme výhradně dešťovou vodu, která je bohatá na minerály a skladována ve velké nádrži. Ručníky a ložní prádlo měníme po každém pobytu, u dlouhodobě ubytovaných hostů pak pouze na vyžádání, protože výměna ložního prádla na pokoji spotřebuje až 60l vody. P.S. V našem samoobslužném baru můžete ochutnat vodu přímo z pramene Labe.

Proč nemáme restauraci ani bazén?

Důvod je jednoduchý. Snažíme se dělat to nejlepší v oboru, kterému rozumíme a zároveň hledíme na přírodu. Nenecháme vás však hladové ani bez toho, abyste si užili vodní ráj. Než začnete svůj den, náš Happy tým vám zajistí chutnou snídani s různými možnostmi od studeného po teplý bufet, domácí palačinky, koláče, omelety, ovesnou kaši a mnoho dalších... Snažíme se také používat suroviny z místních zdrojů. A na večer máme k dispozici samoobslužný bar s občerstvením. Pokud byste si chtěli zajít na oběd či večeři, restaurace naleznete již 50, 100 a 300 metrů od pensionu. Neměli bychom zapomenout na předem zmíněný bazén. Co může být lepšího než koupání v Labi, přímo pod prameny v přírodě? Dobře, možná by voda mohla být trochu v zimě chladnější a všichni nejsme otužilci. Proto máme největší koupaliště ve Špindlerově Mlýně s vodním rájem, vířivkami a saunou jen 250 m od našeho penzionu. Pokud se u nás ubytujete na delší dobu, obdržíte od nás vstupy do bazénu zdarma.

In vinno veritas (ve víně je pravda)

Vína z rodinné firmy podávané v rodinném Pensionu s výhledem na hory a přehradní jezero. Château Valtice patří k jednomu z nejstarších vinařství v České republice, kde bylo již víno připravováno od roku 1430 za dobu Lichtensteinů. Dokonce zde nalezneme i nejstarší vinný sklep v České republice. Po důkladném výběru se Sommelierem jsme pro Vás připravili kolekci vín z různých odrůd, tratí a obsahu cukru.

Spotřeba a využití energie

Naším cílem je snížit emise CO2 změnou plynového vytápění na tepelná čerpadla. Na základě údajů výrobce mají instalovaná tepelná čerpadla jednu z nejvyšších účinností, kterou se dalo v roce 2022 na trhu nalézt. Jinými slovy, čerpadla dokáží přeměnit 1 kW/h elektřiny na 4,54 kW/h tepla nebo teplé vody. Jako dodatečná podpora k tepelným čerpadlům slouží vytápění společenské místnosti speciálním typ krbu, který zároveň vytápí pokoje zbytkovým teplem. Z důvodu vysoké spotřeby energie nepoužíváme klimatizaci, protože v noci se teplota ochlazuje, ale i současné a budoucí klimatizační jednotky na celém světě podle odhadů zvýší globální teplotu o 0,5 stupně Celsia na konci tohoto století. Všechny pokoje jsou taktéž vybaveny led svítidly, stěny jsou řádně izolovány a dvojitá okna zadržují teplo v budově.

Věříme, že se vám u nás bude líbit a rozhodnete se pro pobyt v našem pensionu.

Rezervovat pokoj